Tegevus toimub kaheksakümnendatel ühes Põhja Florida paradiisilinnas nimega Vice City. Sa mängid Tommy Vercetti'na, kes on just vabanenud 15-aastasest vangipõlvest, kuid peab oma "sõbra" Sonny Forelli jaoks tegema ühe narkotehingu.

Talle seatakse lõks ja nii jääb ta ilma rahast ja narkootikumidest. Sonny tahab oma raha tagasi, kuid ratturite gängid, Kuuba gängsterid ja korrumpeerunud poliitikud takistavad teda. Tundub justkui enamus Vice Cityst tahaks Tommyt näha surnuna kui elusana. Paistab, et kõik siit linnast on Tommy vastu ja viimasel ei jää muud üle kui linnas võim üle võtta. Stoori on kaasahaarav ja täis 80-ndate hõngulisi pöördeid.

Vice City pakub sõidulõbusid, mis vastavad igaühe maitsele. Kiiruse armastajatele leidub ülikiireid autosid ja mootorrattaid. Sportlikumatest sõiduriistadest on esindatud kiirkaater ning golfiauto pakub avastamisrõõmu linnast väljaspool. Neile, kel on vaja tunnetada vabadust ja põgenemistunnet, on välja pakkuda helikopter, millega saab Vice Cityt imetleda ka õhust.

Grand Theft Auto: Vice City on üks mitmekesiseim ja ambitsioonikaim interaktiivne meelelahutus, mis on eales loodud.


HUD-süsteem

 

Radar


Radar on Grand Theft Auto's üks lahutamaid osi – see on nagu GPRS. Sellega saad ennast positsioneerida ja vaadata kus asuvad näiteks rand, poed, teed, pargid ja muu.

  Värvide tähendused radaril:
 • Sinine – vesi
 • Roheline – muru
 • Must – teed
 • Kollane – rand, liiv
 • Hall – parklad

Elud ja armor


Oma elude seisu näed ekraanil rahaseisu ja valitud relva kõrvalt.

Mängu alustades on võimalik teenida maksimaalselt 100 elu ja 100 armorit, kuid mängu edenedes tõusevad need arvud kuni 200-ni.

Kaotades kõik elud, oled surnud.

Relvad


Ülal paremas nurgas näed sa oma valitud relva ning sellele saadaolevaid kuule.

Oma tervet relvaarsenali näed sa täpselt samast kohast, kerides selleks näiteks PC versioonil hiirerullikut.

Aeg


Ka Grand Theft Auto osadest ei puudu aeg. See on kindlasti ka üks aspekt, millega tuleb arvestada missioonide sooritamisel. Varahommikuti saab nautida ilusat päikesetõusu ning õhtuti aga selle loojangut.

Ajasüsteemina on kasutusel 24-tunnine kell.

Raha


Raha mängib Vice City's suurt rolli. Mida rohkem raha, seda suuremad võimalused avanevad. Tekib võimalus osta kallemaid häärbereid, ööklubisid ja ärisid ning loomulikult paremaid relvi.

Raha näeb ekraanil ülal paremal, elude kohal.

Tagaotsitavus


Tagaotsitavuse level võib maksimaalselt tõusta kuue tärnini. Selle saamiseks tuleb korraldada võimalikult suur kaos, mispeale hakkavad sind taga ajama juba FBI ja US Army.


Asutused

 

Haiglad


Elule turgutamiseks on vaja haiglaid. Uuesti elule naasmine maksab sulle mis on siiski üsna odav.

  Haiglate asukohad:
 • Downtown
 • Vice Port
 • Ocean Beach
 • Little Havana

Relvapoed


Relvapood on hea sõber, kui kuulid hakkavad otsa saama. Sa saad osta haavlipüsse, snaipereid, automaate, granaate, raketiheitjaid ja loomulikult ka armorit.

  Relvapoodide asukohad:
 • North Point Mall
 • Ocean Beach
 • Downtown

Politseijaoskond


Koht kuhu sind kinni võtmise korral viiakse. hea koht politseiauto või -rõivastuse leidmiseks.

  Politseijaoskonna asukohad:
 • Ocean Beach
 • Vice Point
 • Downtown

Gameplay

 

Tagaotsitavus


Tagaotsitavuse level võib maksimaalselt tõusta kuue tärnini. Selle saamiseks tuleb korraldada võimalikult suur kaos, mispeale hakkavad sind taga ajama juba FBI ja US Army.

  Kõigest mõned jalgsi või autodega politseinikud. Kaovad minuti jooksul.

  ☆☆

  Politseiautod, rohkem jalgsi politseinikke, tulistamine ja tagajamine. Tärnid ei kao nii kiirelt, välja arvatud külastades Pay & Spray'd.

  ☆☆☆

  Vive City politsei salaagendid Cheetah autodega. Muidugi jalgsi politsei, kes viskab teedele naelribasid, et auto rehve läbi lasta. Cheetah on kiire ega peatu.

  ☆☆☆☆

  SWAT meeskond, arvutu hulk politseiautosid, naelad autoteedel, Cheetah'd ja relvad.

  ☆☆☆☆☆

  FBI agendid Ranchers'i ja Washington'i autodega ning hea sihtimisega automaatrelvad.

  ☆☆☆☆☆☆

  Tankid, US Army ja kõik sellele eelnev.

Roosad ringid


Roosad ringid võivad tähistada erinevaid kohti, kuid eelkõige on need seotud missioonidega.

Wasted


Sõna "Wasted" ilmub ekraanile kui elud jooksevad tühjaks ja sa sured. Seepeale viiakse sind lähimasse haiglasse, kus sa ärkad uuesti ellu.

Busted


"Busted" ilmub ekraanile kui politsei tabab sind teolt ja kinni võtab. Kui sa oled arreteeritud, viiakse sind lähimasse politseijaoskonda, kus võetakse ära su relvad ning veidi raha. Politsei saab sind arreteerida ainult juhul, kui sa oled endale tekitanud tagaotsitavuse leveli.

Takso


Sattusid keset missiooni haigla või kartsa? Takso ootab sind ning viib sind viimati poolelijäänud missiooni algpunkti ning seda kõigest eest.

Majad


Vice Citys on palju kinnistuid mida on võimalik osta. Neiks on tavamajad, ärid ja muudki. Majades saab riideid vahetada ja mängu salvestada.

Garaažid


Paljude uute majadega võib kaasa saada garaaži, kus saab oma autosid hoiustada. Peale salvestamist on autod garaažis alles.

Salvestamine


Salvestamiseks pead sa kaardilt leidma üles roosa kasseti. Salvestuskohti saab juurde ostes endale uusi hooneid ja valdusi.

NB! Salvestamine jäätisetehase juures võib su mängu tuksi keerata!


Autod

 

Autosse minek


Autosse sisenemiseks vajuta PS2 puhul "kolmnurka", Xboxil mängides "Y"-t või PC-l enterit. Autost pääsed välja sama nupu uuesti vajutamisega.

Suurtel hoogudel sõites ja enterit vajutades, hüppab peategelane autost välja. Väiksemate hoogude puhul peatab ta auto ning väljub sellest.

Autode varastamine


Nagu mängu nimigi ütleb, pole uusi autosid vaja osta, kuna neid saab ka varastada.

Sellegipoolest ole ettevaatlik, kuna sina ei pruugi ainuke olla kellele mõni ilus auto silma võib jääda.

Autode lõhkumine


Autosid rammides või kurikaga lüües saad sa neid lõhkuda. Liiga hoogu sattudes võib aga auto põlema paiskuda, millele järgneb plahvatus. Seega, kui näed et kapoti alt tuleb juba suitsu, on targim valik kiirelt üles leida lähim Pay & Spray, mis parandab ning värvib auto üle.


Relvad


Vice Citys on võimalik mitmel viisil relvi saada. Relvi saad surnud inimestelt, otsides peidetud pakke või külastades relvapodi. Uusi relvi saab ka mõningate missioonide käigus.

Relvade kadumine


Relvad kaovad kuulide otsalõppemise ning arreteerimise või sinu tapmise korral.

Drive-by tulistamine


Automaat- või pool-automaatrelvadega saab sõidukites sooritada drive-by tulistamisi. Otse tulistamiseks hoia PS2 puhul all "O" nuppu (võimalik ainult mootorrattal). Autode puhul hoia all L2 või R2 – vasakule või paremale tulistamiseks ning muidugi ka "O"-d.