Kuigi GTA San Andrease väljatulekust möödub peagi 10 aastat, siis sellegipoolest laseb Rockstar Games peagi Steami versioonil välja uuenduse, mis on mõnes mõttes hea, kuid üks osa uuendusest ei pruugi paljudele meeldida.

SteamDB veebileht, kus saab jälgida Steamis olevate mängude muudatusi ja uuendusi, teatab, et Rockstar Games testib Steamis San Andrease uuendust, mida aga kasutajad veel alla laadida ei saa, kuna see on parooliga kaitstud. Kui uuendus Steami üles laaditi, ei olnud see alguses parooli all, mistõttu mõned kasutajad said uuenduse juba alla laadida ja pajatada, mida uuendus mängus muutis.

Uuenduse saanud kasutajad on öelnud, et GTA San Andreasesse väidetavalt lisati Xinput tugi, millega saab uuemaid kontrollereid mugavamalt ja lihtsamini seadistada ning lubatud kasutada kontrollerite mitmeid muid funktsioone/nuppe. Näiteks hetkel peavad kasutajad tõmbama mõne kolmanda osapoole programmi, mille abil saaks GTA San Andreases kasutada Xbox 360 pulti. Xinput toega töötab Xbox 360 kontroller mängus ilma lisatööd tegemata ja muid programme hankimata.

Halb külg on aga see, et mängust eemaldatakse mitmeid laule, mille nimekirja leiate SIIT. Sellest saadi aimu, kui märgati, et audiofailid on muutunud mahult väiksemaks. Samad laulud on puudu ka San Andrease mobiiliversioonist, mis lasti välja eelmise aasta detsembrikuus. Sarnane olukord oli paar aastat tagasi ka Vice City uuendusega, millega eemaldati mängust mitmeid laule. Siis aga Rockstar Games tuli välja lahendusega, et kasutajad, kes olid Steamist enne uuenduse väljalaskmist Vice City ostnud, neile jäid kõik laulud ikkagi alles. Hetkel ei ole Rockstar Games'ilt kinnitust, kas ka San Andrease uuenduse lõpliku versiooniga jäävad praegustele kasutajatele beta versioonis puuduolevad laulud alles või siiski eemaldatakse need kõigilt.

Kindluse mõttes soovitame teha kõikidel Steami San Andrease versiooni omanikel enda San Andrease kaustast tagavarakoopia juhuks, kui lõplik uuenduse versioon ikkagi eemaldab mängust eelpool viidatud laulud.