Niko Bellic


Hääle andnud Michael Hollick.

Mängu peategelane, Niko Bellic, on Ida-Euroopa immigrant tumeda ja hämara minevikuga. Niko on käesoleval hetkel oma kuldsetes kolmekümnendates, kes kolis Liberty Citysse, et põgeneda oma minevikust ja elada kui "Ameerika unelmas". Nikot kutsus Liberty Citysse elama tema nõbu Roman, kes väitis et siin saab elada imelist elu koos kahe naise, nelja kümblusbasseini ja viieteist sportautoga, ehk siis elustiilis mis on Nikole meeltmööda. Uskudes seda kõike, läkski Niko laeva peale ja suundus Ameerikasse, lootuses paremale elule. Kuna Romani jutt on väga kaugel reaalsusest, tuli peagi ka ilmsiks, et Roman oli valetanud varjates sellega omaenda läbikukkumist.


Roman Bellic


Hääle andnud Jason Zumwalt.

on Niko nõbu, kes on Liberty Citys elanud viisteist aastat. Ta on optimist, fantaseerija ja valetaja, kes kutsus Niko Liberty Citysse elama valelike lubadustega. Mängu alguses on Roman Niko ainuke sõber ning sideisik. Kui Nikot pidada karmiks tegelaseks, on Roman rohkem sõbralik veiderdaja. Viimane juhib läbikukkunud taksodepood Brokeri linnaosas garaaþiks muudetud kohas ning ta käib tüdrukuga, kel nimeks Mallorie. Kui Niko suhted Romaniga on jõudnud teatud tasemeni, pakub viimane Nikole tasuta taksoteenust.


Little Jacob


Hääle andnud Coolie Ranx.

Jacob on jamaica relvadiiler Dukes-ist ning samuti ka üks paljudest Niko partneritest. Ühtlasi on Jacob ka see tegelane, kellega tuleb ühendust võtta, kui Nikol on vaja relva või muud tulevärki, mida ta hoiab oma auto pagasiruumis. Peale selle on ta ka Niko nõo, Roman Bellicu, hea sõber. Kui Niko suhted Jacobiga on jõudnud teatud tasemeni, toob ta Nikole relvi igasse linna otsa, kuhu vaja.


Brucie Kibbutz


Hääle andnud Timothy Adams.

Brucie on heas vormis entusiast, autode fänn ja isehakanud VIP. Ta mõtleb hullupööra palju iseendast. Ta on täis enesekindlust ja ei karda teha ennast kuuldavaks. Ta elab priiskavas elustiilis koos parimate naiste ja autodega. Teda tutvustati Nikole Romani poolt ning Brucie omab garaaþi Brokeris, asukohaga otse nurga taga Romani taksodepoost. Kui Niko suhted Bruciega jõuavad teatud tasemeni, pakub ta Nikole tasuta helikopteriteenust.


Mallorie Bardas


Hääle andnud Elena Harvey Hurst.
Mallorie käib Roman Bellicuga, kuid nende suhtud on kaugel täiuslikkusest - peamiselt Romani asjatundmatuse pärast. Mallorie kasvas üles Bohanis ning mängu alguses tundub Malloriel olevat afäär kellegi teisega.


Vlad Glebov


Hääle andnud Misha Kuznetsov.

Vlad on Vene päritolu rahalaenur, tülinorija, rahvusvaheline ärimees ning "Comrades"-e baari patroon. Talle meeldib endast mõelda kui mõjuvõimsast ja kardetud tegelasest, kes juhib Hove Beach-i ümbrust Brokeris. Tegelikkuses on ta aga madala taseme vene kurjategija, kes üritab võita rohkem austust tähtsamatelt tegelastelt. Suurem osa tema kuritegudest on tähtsusetud.


Dimitri Rascalov


Hääle andnud Moti Margolin.

Dimitri on üks kõvemaid Ida-Euroopa tegelasi mängus, kellega sa kohtud mängus varajaselt. Ta on Mikhail Faustini partner ning hakkab kujunema üheks mängu peafiguuriks. Dimitri ja Faustin on nagu "vennad" ning on tundnud üksteist pikka aega, kuid Faustini hiljutine narkosõltuvus (ja sellele järgnev paranoia) on rikkunud nende sõpruse.


Mikhail Faustin


Hääle andnud Karel Roden.

Mikhail on võimas ja juhtiv tegelane Liberty Citys - peamiselt Hove Beachi alal. Ta juhib sealset ala raudse rusikaga ning ta ei salli käsutamist. Mängu alguse poole arendab Niko töösuhteid Faustini ning tema partnerite Dimitri ja Vladiga. Mikhail elab Beachgate'is koos oma naise Ileynaga.


Patrick McReary


Hääle andnud Ryan Johnston.

Packie on Iiri huligaan, kes on sugulussuhetes Francis McReary-ga. Need kes teda tunnevad, kutsuvad teda lühidalt "Packie"-ks. Patrick elab koos oma ema ja õega ning on Elizabeta hea sõber. Ta õde on väga huvitatud Nikost, kuid Patrick hoiatab Nikot et viimane hoiaks ta õest eemale.


Kate McReary


Hääle andnud Mary Catherine Donnelly.

Kate tundub olevat ainuke algupäraselt hea liige McReary perekonnast. Sa kohtud algselt Kate'iga mängu stoori teises sektsioonis, olles Packie poolt tutvustatud. Peagi hakkab Kate Niko tüdruksõbraks.


Francis McReary


Hääle andnud Thomas Lyons.

Francis on korrumpeerunud politseinik kes on seotud Niko minevikuga. Ta teab kuritegu, mille Niko sooritas ning ta ähvardab selle avalikustada, kui Niko ei täida mõningaid tema käske. Missioonis "Call and Collect" käseb McReary Nikol tagasi tuua temalt varastatud mälukaardi. McReary on pärit karmist ümbruskonnast.


Gerry McReary


Hääle andnud P.J. Sosko.

Gerry on põhitegelane McReary'de kuritegelikus perekonnas. Ta haarab kinni kõikidest initsiatiividest ja on peamine perekonna esindaja. McReary family töötab hetkel Pegorino family jaoks Alderneys - töö kujutab endast ette näiteks rivaalperekonna Ancelotti saboteerimist.


Manny Escuela


Hääle andnud Berto Colon.

Manny on endine gängster kel õnnestus muuta oma elu ning jätta oma minevik seljataha. Praegu üritab ta aidata teisi tegema sedasama ja on veendunud tegema puhtaks Liberty City ümbruskonda ja tänavaid, juhtides "St. Mary Kogukonna Projekt"-i ("St. Mary's Community Project"). Ta tegeleb ka dokumentaalfilmiga, et salvestada oma võitlusi ühiskonnas.


Elizabeta Torres


Hääle andnud Charlie Parker.

Elizabeta on olnud rohkem kui kümme aastat edukas narkodiiler Bohan-is. Tema edukus tuleneb sellest, et ta on äriga tegelenud tagasihoidlikult, samalajal makstes kinni või tellides tapmisi õigetele inimestele. Narkoäri mahasurumine on suurendanud pinge levelit Elizabetale ja tema ärile, samalajal kui politsei üritab jälgida tema tegevusi.


Playboy X


Hääle andnud Postell Pringle.

Playboy X sai Nikoga tuttavaks Elizabeta kaudu. Ta on üks Liberty City jõukaim asukas, kes elab väga rikkurlikus majas Algonquini kandis. Ta ajas äri koos oma semu Dwayne Forge-iga, kes oli hiljuti saanud vanglast välja, kuid Playboy X on sellest ajast peale liikunud edasi ilma temata.


Dwayne Forge


Hääle andnud Devin Richards.

Dwayne on Playboy X-i vana sõber, kes pääses hiljuti vanglast välja. Ta kardab, et Playboy X on maailmas edasi liikunud ning jätnud nii tema, kui ka tänavaelu seljataha. Igatahes tundub Playboy X-il olevat tema jaoks väga vähe aega ning see ei meeldi Dwayne'ile, kuna nad olid vanasti kui vennad. Stoori arenedes hakkab nende kahe tegelase vahel pinged tekkima.


Ray Boccino


Hääle andnud Joe Barbara.

Ray on Itaalia maffia liige, kes täätab Jimmy Pegorino heaks, kes omakorda aitab Nikol otsida teatud isikut. Boccino teeb koostööd McReary perekonnaga ning teda tutvustati Nikole Packie poolt. Vastutasuks aitamise eest Nikol otsida seda teatud isikut, vajab Ray abi maffiaäris. Tundub, et Ray hoolitseb ainult iseenda eest.


Phil Bell


Hääle andnud Frank Bonsangue.

Phil on Aldernery ärimees ja maffiategelane, kes aitab Nikol otsida teatud isikut. Vastutasuks selle peab Niko täitma maffia jaoks aga mõned ülesanded. Phil on lähedane partner Ray Boccinole ning pakub Nikole tööd mängu kolmandas peatükis. Phil on väga paranoiline ja seepärast ka väga ettevaatlik.


Jimmy Pegorino


Hääle andnud Tony Patellis.

Phil Bell on Niko poolt täidetud ülesannetest nii vaimustuses, et ta soovitab Nikot oma bossile, Jimmy Pegorinole.