GTA IV tegevuspaigaks on tänapäevane Liberty City, mis on üles ehitatud New Yorgi põhjal.Liberty City-st lähemalt...


Alustuseks võiks öelda, et mängu tegevus toimub kaasaegses Liberty City-s. Grand Theft Auto IV-jas on Rockstar loonud New Yorgi 5-st linnaosast 4 ning seal on olemas ka osake New Jerseyst. Mängus on olemas Broker, mis on samaväärne Brooklyniga, Manhattan on Algonquin, Queens on seal Dukes, Bronx on Bohan ning New Jersey on Alderney. New Yorgi linnaosa Staten Island-it ei ole lisatud mängu sellepärast, et meeskond otsustas, et see ei oleks lõbus asukoht mängimiseks. Igal alal on talle iseloomulik välimus, õhkkond, arhitektuur ja inimesed. Alad on ühendatud koos sildade ning tunnelitega, just nagu see on New Yorgis. Liberty City ei ole nii suur kui San Andreas, kuid see on märgatavalt detailsem ning terve mängupind on tegevustiku all.

Mängus on kasutatud paljusid New Yorgi tunnuseid, nagu MetLife building, millel nimeks mängus on GetaLife, the Statue of Liberty, mida kõik kutsuvad Liberty Citys nimega Statue of Happiness ning DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass) on nüüd BOABO (Beneath the Offramp of the Algonquin Bridge Overpass). The Empire State Building, Chrysler Building, Flatiron, Roosevelt Island, Brooklyn Bridge, ning väga paljud teised kuulsad asukohad on Liberty City-s olemas.

Grand Theft Auto IV-jas on Rockstar võtnud sihikule New Yorgi linna segase elu näitamise, niiet tänavatel võib kohtuda paljude agressiivsete veidrikega, kes proovivad sinuga rääkida. Liberty City sarnaneb väga palju tänapäevaga, kuid on alternatiiviks New Yorgile - mis on siiani vaevatud vaesusest, kuritegevusest ning halastamatutest oportunistidest. Me võime uskuda, et mängus on olemas gängid, nagu Vene ning Itaalia maffia. Vene maffia on seotud arvukate lahingutega Itaalia maffiaga, Hiina Triadsidega ja Yakuzadega ning neid võib suure tõenäosusega leida Brighton Beach-i aladelt Brooklynis, mille nimeks osutub GTA IV-jas Brokeri linnaosas Hove Beach.

Miks just New York?


Kuigi GTA III-e Liberty City põhines juba New Yorgil, on ka GTA IV-ja Liberty City disainitud New Yorgi järgi, kuna GTA III-es olnud LC ei sarnanenud väga palju NY-ga. Peale selle oli seal linn jaotatud kolmeks piirkonnaks, mis ähmaselt meenutasid New Yorgi linnaosasid. Rockstari oskus Miami taasloomisel GTA Vice Citys on kaalutletult palju suurem saavutus. Rockstar on otsustanud New Yorki külastada uuesti sellest ajast peale, kui võimalused on palju suuremad nendest, mis neil olid 2001. aastal, kui originaalne Liberty City loodi.

Liberty City-t on Grand Theft Auto seeriate tegevuspaigana kasutatud kõige rohkem. Kui arvestada kokku need osad, kus Liberty City on moodustanud kasvõi väikese osa GTA mängust, siis on neid 8-e 11-st (kaasates ka Grand Theft Auto IV-ja). Liberty City ilmus esimest korda levelina originaalses Grand Theft Auto-s (1997) ning seejärel GTA III-es, GTA Advance-s, GTA LCS-s ja nüüd ka GTA: Chinatown Wars-is. Sedasama linna võis näha ka Grand Theft Auto Vice City videolõigus (Sonny's office - St. Marks Bistro, Portland) ning samuti sisaldas GTA San Andreas-e üks missioon sõitu Liberty City-sse, et seal maffiaga arveid klaarida.

Originaalse Grand Theft Auto eesmärgiks oli kujutada elu Ameerikas ning siis oleks loogiline, kui kõik mängu seeriad oleks sätitud Ameerikasse. Ning mis oleks selle jaoks parem paik kui New York - üks suurim pealinn ning väidetavalt Ameerika suurim sümbol. Rockstar kiidab ennast linnade loomise eest GTA III-e triloogiasse koos peene briti huumoriga Ameerika kultuuri nüanssidest. Rockstar on meid aastaid lõbustanud oma mängu disainiga ning Ameerika kujutamisega. Me saame kahtlemata eeldada, et näeme sama ka GTA IV-jas.