Claude

Claude


Claude on GTA III-e peategelane, kes jäeti surema pärast pangaröövi Catalinaga, mille tulemusena võeti ta politsei poolt kinni. Hiljem Claude põgeneb koos 8-Balliga, kui sild (Callahan Bridge) mida mööda neid viiakse vanglasse, plahvatab. Ehitades mainet kurjategijate keskel, tapab Claude stoori lõpupoole Catalina. Claudel on palju hüüdnimesid nagu näiteks "GTA III guy", "Fido" ja "Kid". Claude nime on samuti mainitud Grand Theft Auto: San Andreases. Claudel on sama eesnimi, mis Grand Theft Auto 2-e peategelasel Claude Speedil. Ühendust nende kahe tegelase vahel ei ole välja selgitatud.


Catalina

Catalina


Hääl: Cynthia Farell


Catalina on kurikuulus pangaröövel, Claude'i endine tüdruksõber ja esmane vaenlane GTA 3-es, kes reedab Claude'i pangaröövi käigus, tulistades teda ja jättes ta surema, samal ajal ise liikudes ringi koos oma uue kuriteopartneri Migueliga. Tema põhjus Claude'ga käimiseks oli lihtsalt "äri". Enne GTA III-e tegevust olid Catalina ja Claude tuntud Liberty City mängusisesest filmist, kus nad sooritasid rööve erinevates osariikides, kaasa arvatud ka näiteks lõuna ja edela piirkonnas. Oktoobris 2001 avastab FBI, et mõlemad ehk nii Catalina kui ka Claude on saabunud Liberty Citysse. Catalina on ka GTA: San Andreasest tuntud Cesar Vialpando nõbu.


Miguel

Miguel


Hääl: Al Espinosa


Miguel on Columbian Cartel-i liige ja Catalina partner pärast Claude'i. Missiooni käigus, kus Donald Love annab Claude'ile ülesandeks lennujaamast ära tuua pakk, tuleb välja et see on varastatud Columbian Cartel-i poolt ning on antud käsitleda Catalinale ja Miguelile. Miguel tapetakse missiooni "Ransom" käigus.


8-Ball

8-Ball


Hääl: Guru


8-Ball on lõhkeainete ja pommide spetsialist, kes omab kolme pommitöökoda terve Liberty City peale. 8-Ball kohtub Claude'ga kohe üpris mängu alguses. Kuigi 8-Ball on tegelasena esindatud ainult GTA 3-es, GTA Advance-s ja GTA: LCS-s, võib 8-Balli pommitöökodasid leida peaaegu kõikidest GTA osadest.


Luigi Goterelli

Luigi Goterelli


Hääl: Joe Pantoliano


Luigi Goterelli on esimene suuremat sorti kurjategija, kelle juures Claude töötab. Luigi peab koos Mickey Hamfistsiga üleval Portlandis asuvat ööklubi, mida maffia kutsub nimega "Sex Club 7".Joey Leone

Joey Leone


Hääl: Michael Rapaport


Joey Leone on Don Salvatore Leone poeg. Joey töötab mehaanikuna Portlandis.
Toni Cipriani

Toni Cipriani


Hääl: Michael Madsen


Toni Cipriani on Leone Family liige, kes vihkab Triad'se. Toni elab koos oma ema, Momma Ciprianiga ning teda võib leida oma perekonna restoranist, mil nimeks Momma's Restaurante (või Cipriani-s Ristorante, mida on näha restorani sildi peal). Sarnasusi võib näha tema ja teleseriaali "The Sopranos" tegelaskuju Tony Soprano vahel kasvõi nende sarnastes nimedes, käitumisviisis või suhetes emaga.


Salvatore Leone

Salvatore Leone


Hääl: Frank Vincent


Salvatore Leone on Leone Family üks tähtsamaid tegelasi. Ta on üks tegelastest, kes pakub raskeimaid ülesandeid ja suurimat raha, kuigi olles sõjas Cartel'itega ja konfliktides Triads'idega, on tema juures töötada üpris ohtlik. Salvatore Leone tapetakse missiooni "Sayonara Salvatore" käigus.


Maria

Maria


Hääl: Debi Mazar


Maria Latore (samuti tuntud kui Maria La Torra) on Don Salvatore Leone tüdruksõber. Stoori käigus röövivad Cartelid Maria ära ning hoiavad teda Catalina poolt lunaraha eest kinni, kuid Claude päästab ta stoori lõpus.


Asuka Kazen

Asuka Kasen


Hääl: Lianna Pai


Asuka Kasen on Liberty City Yakuza kaasliider ja Kenji Kaseni õde. Mängus võib teda hiljem näha, kui ta piinab Migueli ja juhendab Claude'i, et hävitada Catalina narkooperatsioon nimega SPANK. Asuka Kasen tapetakse koos Migueliga Catalina poolt missiooni "Ransom" käigus.


Kenji Kasen

Kenji Kasen


Hääl: Les J.N. Mau


Kenji Kasen on Liberty City Yakuza kaasliider ja Stauton Islandi kesklinnas asuva kasiino omanik, kus ta pakub Claude'ile tööd. Ta tapetakse missiooni "Waka-Gashira Wipeout" käigus.Ray Machowski

Ray Machowski


Hääl: Robert Loggia


Ray Machowski on korrumpeerunud politseidetektiiv Liberty City politseis, kes annab infot Liberty City Yakuzadele. Teda tutvustatakse Claude'ile, kui ta saab oma tasu Asuka'lt oma eelmise töö eest Yakuza'dega.


Donald Love

Donald Love


Hääl: Kyle MacLachlan


Donald Love on meediategelane ja Love Media omanik. Donald Love'i võib leida oma korterist ja kontorist asukohaga Bedfort Pointis, Stauton Islandis.