Busted


Ekraanile ilmub just selline kiri, kui politsei on sind kätte saanud. Seejärel viiakse sind politseijaoskonda, kus sa kaotad kõik oma relvad ja natuke raha. Kui sind saadakse kätte keset missiooni ebaõnnestub viimane.

Wasted


Sõna "wasted" tekib ekraanile just siis kui üleval paremas ääres asuv tervisemeeter jõuab nulli, mille tagajärjel sinu tegelane sureb ära. Seejärel viiakse sind haiglasse, kus sa kaotad natuke raha ja kõik oma relvad. Kui see kõik juhtub keset missiooni ebaõnnestub viimane. Soovitatav on oma mänguseisu tihti salvestada näiteks kasvõi sellepärast, et ei peaks pidevalt relvi tagasi hankima. Peale selle ei tohiks minna sügavasse vette, muidu tegelane upub ära.

Tagaotsitavus


Kokku on GTA 3-es kuus tagaotsitavuse levelit. See tekib siis, kui sa oled sooritanud kuriteo ning näitab, millise tasemega üritab politsei sind kinni võtta. On ka teada, et Portlandis võib tagaotsitavuse level tõusta kuni 4-ni, Stauton Island-is 5-ni ning Shoreside Vale-s 6-ni ehk siis ka maksimumini.

Mängus olevat tagaotsitavuse levelit on kõige kergem suurendada kas näiteks tulistades inimesi või lastes autosid õhku.

  Teenides ühe tärni tagaotsitavuse levelis võib politsei sind natuke taga ajada, kuid see on ka kõik. Kui sa ei sooritada selle leveli jooksul rohkem kuritegusid, kaob ka see üpris pea ära.

  ☆☆

  Teises tagaotsitavuse levelis ajab sind taga vähemalt üks politseiauto või jalgsi olev politseinik. Politseiautod ajavad sind taga palju agresiivsemalt.

  ☆☆☆

  Politseiautod sõidavad äärmiselt agresiivselt ning politseinikud seavad üles ka teetõkkeid. Peale selle võib taevas näha ka sind jälitavaid helikoptereid.

  ☆☆☆☆

  SWAT-i veokid, kus sees on neli SWAT-i meeskonnaliiget hakkavad sind taga ajama. Samuti tekivad ka teetakistustele SWAT-i veokid.

  ☆☆☆☆☆

  FBI autod, kus igas on sees neli liiget hakkavad sind taga ajama ja kui neil tekib võimalus sind tulistada, siis seda nad ka teevad ning kui kõik neli hakkavad korraga sinu poole tulistama, oled sa üpris pea pikali maas.

  ☆☆☆☆☆☆

  See on siis kõige kõrgem tagaotsitavuse level, kus Barracks OL-id ja Rhino-d ehk tankid hakkavad sind taga ajama. Võib öelda, et samamoodi nagu eelmise leveli puhulgi, ei ole ka selles erilist pääsu, kui sind tulistama hakatakse. Kui Rhino-d peaksid kasvõi riivamagi mõna teist sõidukit, viimane kohe plahvatab. Tankid võivad üritada sind isegi alla ajada. Barracks OL-id võivad sind kergesti rammida ning neid võidakse kasutada ka teetõketena.