Grand Theft Auto IV on ilmunud!

GTA IV ilmus 29. aprillil 2008 PS3-le ja Xbox 360-le.

Mäng ilmub PC-le Põhja-Ameerikas 18. ja Euroopas 21. novembril.
GTAveeb


Uued lingid | 31.05.2007

Lisasin lehele uued lingid, milleks on joonistused ja tegelased.
Neid lehti täiendatakse niipea, kui ilmub uut informatsiooni.


Palju uusi eelvaateid | 30.05.2007

PSU3
Mängus on 4 erinevat kaamera vaatenurka.

Auto sisekaamera tegutseb põhimõtteliselt nagu esimese-isiku vaade, kus sul on võimalik vaadata kogu ala läheduses.

Ilma efektid ei ole enam lihtsalt näitamiseks, need mõjutavad ka mängu ennast (nagu näiteks sõiduki juhtimine).

Sul on võimalik Xbox 360-l (ning arvatavasti ka PlayStation 3-l) kasutada paremat analoog nuppu, et vaadata ringi.
PLAY
Niko nõbu Roman on tuhandetes dollarites võlgades.

Niko mobiiltelefonil on võime vastu võtta tekstsõnumeid ning sellel on olemas ka kaamera, millega sa saad pilte teha.

Järgmise kuu PLAY ajakiri (ilmub 14 juuni 2007) omab eksklusiivset eelvaadet mängust.
GamePro Germany
Nikol on oma korteris juurdepääs garderoobile, kuigi see ei ole selge kas see tuleb sarnane sellega, mida oli näha San Andreases või sellega, mida võis näha Liberty City Stories ning Vice City Stories.

Mängus on mitmeid erinevaid võimalusi, et autosse sisse murda (seni me teadsime ühte, milleks oli, et Niko lõhub küünarnukiga auto akna ning käivitab auto kasutades juhtmeid). Me teame, et seal ei ole arvatavasti palju erinevaid viise, kuidas Niko seda teha saaks, kuid me kahtlustame, et see tegutseb dünaamilise animatsiooniga ning Niko muutub vahetevahel keset auto varastamist kahtlustavaks ning vaatab ringi, et näha kas keegi kahtlustab teda ning seejärel jätkab. Rockstar on eelnevalt öelnud, et nad tahavad animatsioone, mis oleksid liikuvamad, järelikult sobiks see mängu hästi.

Kuulates artiklit, kasutab Rockstar vähem mitte-realistlikke elemente, kui eelnevates GTA osades, nagu näiteks nooli ja tähiseid mis abistasid mängijat. Me teame juba, et mängusisesel mobiiltelefonil on mängus suur osa, asendades mõningaid nendest elementidest ning võibolla me võime näha teisi abistavaid elemente nagu näiteks GPS süsteem, kuigi see on ainult spekulatsioon.

Igal tänaval on oma nimi ning kui sa kõnnid või sõidad mööda tänavat, ilmub ekraanile selle nimi. See omab mängus suurt osa missioonide täitmisel, näiteks võibolla kästakse sul minna teatud aadressile. Rockstar otsustab veel, kas nad kasutavad värvilisi tähiseid, et näidata aadresse.

Rockstari eesmärgiks on, et Xbox 360 ning PS3 versioonide vahel ei oleks mingeid erinevusi (väljaarvatud võimalikud allalaetavad asjad).

Official PlayStation Magazine Australia
Demos seisis Niko sularahaautomaadi ees, kui ekraanile ilmus kiri, osutades vajutama nupule, et saada juurdepääs oma rahale. Rohkem midagi ametlikku sellega seoses ei arutletud, kuigi võib ilmneda, et sul on võimalik mängu jooksul raha hoiustada ning seda välja võtta.

GTA IV uue füüsilise osana on sul võimalik kuulda ja tunda mööduvate sõidukite bassi, kui neil raadio mängib.

Valides oma mobiiltelefonist kontakti, ilmub nimekiri mitmete korraldustega, mis on mängijale saadaval, nagu näiteks "kohtume siin" jne.

Official PlayStation Magazine Italy
Demo käigus nähti Nikot lähenemas bussi peatusesse. Kui ta sinna kohale jõudis, ilmus ekraanile ikoon, mis võimaldas tal kontrollida bussi sõiduplaani.

Kui Niko tõmbab välja püstoli, muutub kaamera asukoht tema õla kohale.

Auto varastamine ei ole enam lihtne, avades uks ja lihtsalt sõites minema. Nüüd paneb see Niko autole hiilides lähenema, lõhkudes klaasi küünarnukiga, kasutades auto juhtmeid, et autot käivitada ning alles siis saab ta seda kasutada.

Niko saab vabalt ronida kuhu iganes võimalik on (telefonipostid jne).

Philip Glass, Grand Theft Auto IV treileri muusika autor on seotud GTA IV muusikaga.

Graafilised täiustused on silmnähtavamad. Näiteks siis, kui kõnnid kõnniteel üle võre, saad sa näha, mis on selle all ning valguse käes niriseb vesi realistlikumalt ümber rauast trellide.

Official Xbox Magazine
Ajakirja kohaselt on mäng 66% valmis.

Kui Niko tõmbab välja püstoli, ilmub must rist ringi sees ekraanile. See võib näidata, et mängus on olemas käsisihtimine.

GTA IV-jas ilmub jälle number 69. Ajakirja toimetajad nägid märki, milleks oli "69th Street Diner". Järgmine ehitis, mida kutsutakse Twitchins-iks on ka mängus olemas ning see on vastand Brooklyni Domino's Sugar Factoryle.

Nikol on võimalik ronida ning laskuda välistulekahju redelitest. Mõningad kohtumised toimuvad kõrgetel pilvelõhkujate kontorihoonetes.

Käsivõitluse kallal on samuti töötatud ning see on palju loomulikum, kui eelnevates osades.

Üks raadiojaam sisaldab Ida-Euroopa muusikaga tantsu raadiojaama.

Mängijatel on võimalik muuta kaamera vaadet, kuna auto on seatud nende vajaduste järele. Selle kohta on öeldud, et seda veel katsetatakse ning, et Rockstar tahab anda mängijatele paremat juhitavust.

Paadid teevad tagasituleku ning nende juhitavus on väga hea.

Kui valid oma mobiili, ilmub suurendatud mobiili versioon ekraani alla paremasse nurka, kus sa saad kasutada selle aadressiraamatut, et korraldada jõukude kontaktidega "töid" ning peale selle ka paljusid muid asju.

Üks asi, mis muudab Rockstari jaoks mängu tegemise New Yorgi põhjal kergemaks on see, et nad saavad vahepeal kõnesid Šotimaalt, Rockstar North-i arendajatelt, kes näiteks tahavad teada mingi teatud hoone või liikluse kohta rohkem infot ning kasutades oma sisemaja uurijaid New Yorgis saavad nad kergelt abistada Rockstar North-i omasid.

Dan Housher tsiteerib, et Liberty City GTA IV-jas on suurem, kui ükskõik milline eraldi linn, mida nad on varem loonud, andes rohkem selgemat näitu mängu füüsilisest suurusest. Ta jätkab, öeldes et mängu detailid on suured asi.

Ta samuti kinnitab, et Central Park on mängus olemas, kuigi selle nimi mängus on siiski meile teadmata.

Dan ütleb, et nad kindlasti arendavad viisi, kuidas raadio töötab. Ta ütleb seda sama politsei käitumise ning kuritegude reageerimise kohta. Midagi rohkemat ei ole selle kohta öeldud.

On öeldud, et mängus on olemas naljakalt naeruväärsed relvad, sellepärast, et Rockstar ei kavatse mängu teha liiga tõetruult.


GTA IV võib ühe auto osana sisaldada lahtikäivat pakiruumi | 29.05.2007

Järgmine hea ajakiri, mis pakkus GTA sõpradele head tutvustust Grand Theft Auto IV kohta oli Ameerika Ühendriikides Official Xbox Magazine. Nagu arvata oli, ei olnud seal uut informatsiooni, väljaarvatud üks asi mis kogemata ajakirjast mängu demo saamise ajal ära kadus.

Kui nad mängu demo mängisid, lähenesid nad Brokeris pargitud autole tagant poolt. Autoks oli Admiral, mida võis paljudes väljaannetes näha, kui sellesse sisse murti. Samalajal ilmus ekraani ülesse, vasakule küljele informatsiooni teade, osutades vajutama Xbox 360 peal "LB" nuppu, et avada pakiruumi. See nupp on vastand PlayStationi "L1" nupule.

Sellest, kuidas see mängu sisse jääb saab ainult spekuleerida, kuid see võib ning arvatavasti avab uusi võimalusi GTA IV-jas nii missioone tehes, kui ka niisama mängides. Rockstar Games ei soovinud sellel teemal arutleda.

Viimane round esimeses ajakirjade eelvaadete ringis läheneb lõpule ning järgmised väljaanded, mis tulevad välja järgmisel kuul annavad arvatavasti uut informatsiooni mängu kohta, või seda me vähemalt loodame.


Uus kujundus | 29.05.2007

Nagu lehelt näha, on sellele tekkinud uus kujundus ning sellepärast ei ole ma jõudnud lehte tükk aega täiendada. Kui lehel ringi käia, on näha, et siia on tekkinud hulgaliselt uusi pilte. Muutsin ka ära lehe osa Küsimused / Vastused nime, milleks nüüd on Arutelu / Abi.


GTA IV uued pildid ning info Games Radar-ist, IGN-ist ning GameSpot-ist. | 24.05.2007

Games Radar, IGN ning GameSpot on kõik postitanud uued eelvaated Grand Theft Auto IV-st, mis põhinevad eksisteerival demol. Lisaks on seal 4 ennenähtamatut pilti ning eelnevalt trükis ilmunud eelvaadetes olevad pildid.


Vaata piltide lehele, et näha rohkemaid GTA IV pilte.

Ametlikud joonistused:


Vaata lisaks: Games Radar, IGN, GameSpot.


R* teadustab GTA IV eriväljaandest | 21.05.2007

Rockstar Games on teadustanud, et GTA IV tuleb välja ka eriväljaandena 16 oktoobril Põhja-Ameerikas ning 19 oktoobril Euroopas, ehk siis samadel päevadel, kui tavaline väljaannegi.

Eriväljaanne pannakse metallkarpi, mis sisaldab:
  • GTA IV erilises metallkarbis.
  • GTA IV kunstiraamat koos ennenähtamatute piltidega.
  • CD koos valitud muusikaga GTA IV-st.
  • Eksklusiivne R* võtmehoidja koos metallkarbi võtmetega.
  • Piiratud väljaandega R* õlapauna.
Eriväljaande hind Põhja-Ameerikas on 89,99 dollarit, mis on umbes 1050 krooni.

Siit leiad pressiväljaande lingi, kus R* teadustab GTA IV eriväljaandest.


Esimene GTA IV digitaalne screenshot | 14.05.2007

New York Timesi veebilehe artiklis konsulteeris ajakirjanik Rockstar Games-iga kommentaari jaoks ning sai kaasa ka digitaalse screenshoti, mis on kahtlemata pärit Rockstar Games-ilt.

Siin ongi siis pilt ise, mis näitab kõrgendatuil rööbasteil rongi, mis möödub Brokerist.Aktiivsed uudised:
mai 2008

Uudiste arhiivid:
(2008)
jaanuar | veebruar | märts | aprill

(2007)
aprill | mai | juuni | juuli | august | september | oktoober | november | detsember

Suvaline pilt Bännerid Tellimine Bännerid