Grand Theft Auto IV on ilmunud!

GTA IV ilmus 29. aprillil 2008 PS3-le ja Xbox 360-le.

Mäng ilmub PC-le Põhja-Ameerikas 18. ja Euroopas 21. novembril.
GTAveeb


GTA IV hinnatud BBFC'i poolt "18"-ga | 31.03.2008 - 22:05

MCV teatas täna, et British Board of Film Classification (BBFC) on andnud GTA IV-jale hindeks "18", mis on sarnane ka peaaegu kõikide teiste GTA osadega.
Ametlik HUD'i süsteem avaldatud | 31.03.2008 - 15:05

Uusim number Austraalia ajakirjast ZOO sisaldas pilte, kus üks nende ajakirjanik mängis suurel TV ekraanil GTA IV-ja. Piltidel võib näha HUD (head-up display) süsteemi, millel on tänu tema minimalistlikkuse tõttu ekraanil püsivalt ainult radar. Radar on ümbritsetud kahe poolringiga, mis esindavad elusid ja armorit. Kõik peale teede on radaril poolläbipaistev. Eeldatavasti ilmuvad asjad nagu relvad ja tagaotsitavuse tähed ekraanile ainult siis, kui sa vahetad relva või kui sa teenid endale juurde tagaotsitavuse leveli. HUD'i süsteemi võib näha järgnevalt:Neli uut joonistust | 29.03.2008 - 19:43

Neli uut ja arvatavasti ka ametlikku joonistust on ilmunud GameWallpapers.com'i:


Täismõõtudes joonistused on saadaval GameWallpapers.com'is.


Neljanda treileri analüüs GameVideos.com'ilt ja uus intervjuu IGN'ilt | 29.03.2008 - 11:37

Eile ilmus GameVideos.com'ilt neljandat treilerit analüüsiv video, mida võib näha järgnevalt:


Peale analüüsiva video on IGN äsja avaldanud massiivse 11-leheküljelise intervjuu Dan Housher'i (Rockstar'i asepresidendiga loomingulisuse alal) ja Aaron Garbut'iga (Rocktar North'i kunstilise juhiga) Grand Theft Auto IV-ja tegemisest. Esimest osa intervjuust, mis räägib stoori päritolust, Niko Bellic'u loomisest, uutest dünaamilistest suhetest ja ka asukohast, on võimalik lugeda siit.

Teine pool intervjuust peaks ilmuma esmaspäeval, mis kajastab GTA4-ja gameplay aspekte.

Teemaalased lingid:
GameVideos.com
IGN: GTA IV: Building a Brave New World


Veel digitaalseid pilte uuest treilerist | 28.03.2008 - 22:10

Rockstar saatis täna veel mõningatele GTA IV-ja fänniportaalidele digitaalseid pilte neljandast treilerist (üpris selle lõpu osast). Kuigi needsamad pildid võib leida ka neljanda treileri piltide alt, on uutel siiski kõrgem kvaliteet:


Kõik uued digitaalsed pildid (13) võid sa leida siit.

Teemaalased lingid:
gta4.net
gtagaming.com


Palju uusi pilte ja natuke infot Rockstar Games Social Club'i kohta | 28.03.2008 - 18:33

Kõige alustuseks võiks öelda, et ma olen lehele lisanud 72 uut neljandast treilerist pärit pilti:


Kõik 72 uut pilti neljandast treilerist võid sa leida siit.

Ma olen lehele lisanud ka kolm juba varemilmunud pilti, mis on nüüdsest nähtavad parema kvaliteedi ja ilma erinevate märgistusteta:


Kõik pildid GTA IV-jast võid sa leida siit.

Peale selle saatis Rockstar seoses uue treileri ilmumisega erinevatesse GTA portaalidesse kõrgekvaliteetseid pilte, mis pärinevad neljandast treilerist:


Lisaks sellele teadustas R* eile Rockstar Games Social Club'i loomisest. Social Club on veebileht, mis kajastab GTA IV-ja ja paljude teiste mängude mängijate edenemist (progressi). Grand Theft Auto IV-ja jaoks hakkavad veebilehel olema järgnevad asjad: LCPD Police Blotter, The Story Gang, The 100% Club, The Hall of Fame ja The Liberty City Marathon. Rohkem infot Social Club'i kohta võid sa leida ühest järgnevaist GTA portaalist: gta4.net, gta4.tv, gtagaming.com, thegtaplace.com.


GTA IV-ja neljas treiler nüüd ilmunud! | 28.03.2008 - 00:04

GTA 4-ja neljas treiler "Good Lord, What Are You Doing?" aka "Everyone's a Rat" on nüüd ilmunud:


Teemaalased lingid:
GTA IV-ja ametlik veebileht


Uus treiler ilmub täna südaöösel | 27.03.2008 - 19:18

Cynamite.de on avaldanud uut informatsiooni neljanda treileri kohta, mis peaks nende andmete kohaselt ilmuma täna arvatavasti kell 22:00 GMT järgi, mis on Eesti aja järgi kell 24:00 südaöösel.

Uus treiler peaks praeguse info kohaselt kestma umbes 1 minut ja 15 sekundit ning sisaldama rohkem vägivalda kui kolmas.

Kui uus treiler on täna südaöösel ilmunud, võite te üpris peagi leida selle ka meie lehelt.

Teemaalased lingid:
Cynamite.de
GTA IV-ja ametlik veebileht


Uus multiplayeri eelvaade OXM'ist | 27.03.2008 - 17:21

Uusim number Official Xbox Magazine'ist sisaldas seitsme-leheküljelist eelvaadet GTA IV-ja multiplayeri režiimidest:
 • Jeronimo Barrera (vanemarendaja Rockstarist) ütles, et testijatel kulus 4 tundi päevas mängides mängu lõpetamiseks ära oma korralik 2 nädalat, et teha läbi terve mäng üksikmängijana (single-player'ina).
 • Rockstar'i Steve Hahnel ütles, et multiplayer ja GTA IV-ja ambitsioon oli ühed põhjused, miks mäng edasi lükati.
 • Terve mapp on multiplayeri käigus mängitav.
 • Multiplayerit ei ole sul võimalik mängida Nikona, kuid sa saad valida nais- või meestegelase muudetavate riietusesemetega.
 • Raha, mida saadakse näiteks vastaseid tappes, paneb paika sinu võrgusisese astme, mis on 0'st kuni 10'ni.
 • On olemas kolme stiili võõrustaja poolt valitud häälevestlust: vaba (free), meeskonna (team) ja ligiduse vestlemine (proximity chat).
 • Ralli mängurežiimis saab kasutada ükskõik millist sõidukit, nagu näiteks autot, paati, helikopterit jne.
 • Hangman's NOOSE on nelja mängija mängurežiim, mis algab lennujaamast. Selles mängurežiimis pead sa viima Kenny Petrovic-u turvalisse tsooni linnas, samalajal olles jälitatav NOOSE'i poolt (National Organization of Security Enforcement), mis on sarnane "VIP" multiplayeri režiimile teistes mängudes.
 • Free mode'is (Free roam'is) ei ole ühtegi reeglit ning võõrustaja otsustab, millised relvad on kasutusel.

Täielikud LC tänava- ja metrookaardid | 26.03.2008 - 18:32

GTAGaming.com on äsja postitanud oma portaali uue uudise kus kirjutatakse, et üks väga lahke inimene on täna avalikustanud pildid Liberty City kahepoolsest kaardist. Ühe poole pealt võib leida detailse tänavakaardi, tähistades ära näiteks restoraanid, poed, tänavad jm. Teise poole pealt võib leida aga Liberty City metrookaardi koos mängu PS3-e versiooni kontrolleri nuppude tähendustega:


Teemaalased lingid:
GTAGaming.com


Uued pildid | 26.03.2008 - 17:25

Xboxworld.nl on internetti üles riputanud 21 juba varem ajakirjades ilmunud tavalist ja ka 8 uut multiplayeri pilti:


Kõik 29 uut pilti võid sa leida meie pildigaleriist.

Lisaks piltidele tuletan teile veel meelde, et homme, 27. märtsil, ilmub neljas treiler GTA IV-jast. Kahjuks pean ka ütlema, et R* ei ole meile treileri ilmumise kellaaja suhtes midagi täpsemat öelnud. Igatahes peaksite te treileri leidma peale selle ilmumist või äkki natuke hiljem kindlasti ka meie lehelt.

Peale selle kutsun teid kõiki liituma ka meie foorumiga, et arendada üldist lehe aktiivsust.


Uus eelvaade PLAY ajakirjast | 22.03.2008 - 02:35

Uusimas Inglismaa ajakirja PLAY numbris ilmus kaheksa leheküljeline eelvaade GTA IV-jast, mille tähelepanu keskpunktis oli järjekordselt multiplayer:
 • Multiplayerile pääseb tavamängu (üksikmängija) ajal ligi läbi mobiiltelefoni. Valides sealt multiplayeri valikuvõimaluse, saab sealt valida ka mängutüüpe ja saata kutseid oma sõpradele, et nad sinuga ühineksid.
 • Võõrustaja saab valida erinevaid asju, milleks on näiteks kellaaeg, sõidukiklassid (peamiselt GTA Race'i režiimi jaoks), relvatüübid, liiklus, asukoht, ilmatingimused ning ka see, kas mäng sisaldab politseid või mitte.
 • Nagu varemgi mainitud, saad sa muuta oma võrgusisest tegelast oma soovide järgi: sa alustad põhiliste muudatustega, milleks on päikeseprillide, mütside, ülaosa, pükste ja muude asjade muutmine. Mida rohkem mängida mängu, seda rohkem valikuid sulle avaneb.
 • PLAY ajakiri nägi juhuslikku jalakäijat, kes pihustas graffitit poe seinale. Jalakäijatel on nüüd mängus olemas omad eesmärgid.
 • Iga mängurežiim toetab erinevat arvu mängijaid, kus 16 mängijat on üldine maksimum:
  • Deathmatch: 2-16 mängijat.
  • Team Deathmatch: 2-16 mängijat (kuni 8 kaheliikmelist eraldi tiimi).
  • GTA Race: 1-16 mängijat.
  • Mafiya Work: 2-8 mängijat.
  • Team Mafiya Work: 2-16 mängijat (kuni 8 kaheliikmelist eraldi tiimi).
  • Cops N Crooks: 4-16 mängijat (kahes tiimis).
  • Hangman's NOOSE: 2-4 mängijat.
  • Free mode (Free roam): 1-16 mängijat.
Uuendus (22.03.2008 - 22:44): GTAGaming.com'i on ilmunud ka kolm uut ajakirjast pärit pilti:


Kuna pildid ei ole väga hea kvaliteediga, ei lisa ma neid hetkel ka piltide lingi alla.

Teemaalased lingid:
gta4.net
gtagaming.com


Ametliku lehe uuendused, palju uusi pilte ja muud huvitavat | 21.03.2008 - 10:31

R* on järjekordelt uuendanud ametlikku GTA IV-ja veebilehte koos järgnevate uuendustega:

Kõik 18 uut pilti võid sa leida meie pildigaleriist.


Uued ning ka vanad joonistused võid sa leida meie lehe joonistuste lingi alt.

Teiste uudiste seas saatis Microsoft eile pressile välja 500 piiratud GTA IV-ja Xbox 360-e versiooni. Hetkel ja arvatavasti ka tulevikus ei ole need Xbox 360-e versioonid müügiks, vaid lihtsalt meediakära tekitamiseks. Koos konsooliga oli kaasas ka kohver, kust võis leida erinevaid Xbox 360-e tarvikuid.


Peale selle ärge siis unustage, et järgmisel neljapäeval, 27. märtsil, ilmub uus treiler nimega "Good Lord, What Are You Doing?", ehk tuntud ka kui "Everyone's a Rat". Nii treileri kui ka muudel teemadel saate te arutleda meie äsjaavatud foorumis.


GTA IV hinne ESRB-i poolt, Best Buy ettetellimise lisa ja uus laul teada | 20.03.2008 - 09:00

Entertainment Software Rating Board (ESRB) hindas äsja Grand Theft Auto IV-ja "Mature"-iks, ehk lühidalt "M"-iks koos järgnevate kirjeldustega: partial nudity, strong language, strong sexual content, use of drugs and alcohol, blood, intense violence, mis võiksid eestikeeles olla järgnevad: osaline alastus, tugev sõnakäsitlus, tugev seksuaalne sisu, narkootikumide ja alkoholi kasutus, veri ning intensiivne vägivald.

Peale selle sain läbi The GTA Place'i teada, et ostes GTA IV-ja ettetellimisega Best Buy'st, on võimalik tasuta kaasa saada ka eksklusiivse postri, mida võib näha paremalt.

Lisaks on ka teada, et GTA IV-jas võib kuulda laulu "Sleep Is Impossible", mis pärineb Inglismaa Indie/Dance bändilt Deluka'lt. Laulu on võimalik kuulata siit.

Kõige lõpuks tuletaks meelde, et ametlikul GTA IV veebilehel on tänase päeva jooksul kavas järgnevad uuendused:
 • Muusika veebiosa uuendus.
 • Piltide veebiosa uuendus.
 • Allalaadimise veebiosa uuendus.
Teemaalased lingid:
ESRB
Best Buy
Deluka MySpace
GTA IV-ja ametlik veebileht


Uus pilt Evil Avatar'ist | 18.03.2008 - 08:24

Evil Avatar on koos uue eelvaatega GTA IV-st avaldanud ka eksklusiivse pildi mängust:


Evil Avatar'i Grand Theft Auto IV-ja eelvaate võid sa leida siit.


Lehe uuendused | 17.03.2008 - 15:27

Kõigepealt tahaks siis öelda, et nagu te juba näha võite, oleme kolinud uuele aadressile milleks on nüüdsest gtaIV.pri.ee. Kuna vanalt aadressilt on tehtud uuele ümbersuunamine, saab praegu ja ma loodan et ka tulevikus tulla lehele ka eelmise aadressi kaudu.

Järgmise asjana teataksin, et me oleme viimaks avanud ka foorumi. Kui foorumis peaks tekkima teatuid vigu, paluksin ma teil nendest teada anda kas siis kirjutades foorumisse või arutellu, mis jääb samuti hetkel avatuks.

Peale eelnevalt nimetatud uuenduste, olen ma uuendanud ka lehe muusika, asukoha, relvade, sõidukite ja vähesel määral ka tegelaste lehe osasid. Lisaks olen ma lehele lisanud ka küsitluse, mille te võite leida paremal asuvast ribast.


Eelvaade Bgamer-ist, uus raadiojaam ja ka uus pilt | 17.03.2008 - 15:27

Portugali ajakirjas Bgamer on ilmunud uus artikkel GTA4-st, mis sisaldas ka mõningaid seni teadmatuks jäänud detaile:
 • Liberty City politsei arvutites on Nikol võimalik teostada otsingut ka piltide kaudu, mis on tehtud tema mobiiliga.
 • Saared (erinevad linnosad) on algselt suletud terroriähvarduste tõttu.
 • Ajakiri küsis Rockstarilt, et kas Liberty Citys on olemas ka Portugali kogukondi. R* ütles neile, et nad sõidaksid teatud alale Põhja-Alderneys ning kohale jõudes võis sealt leida mitmesuguseid Portugali lippe ja postreid.
 • Kui autoalarm käivitub, reageerivad sellele selle ala piires olevad politseiüksused.
 • R* kinnitas, et autode muutmine ei ole ole GTA IV-jas võimalik.
Saksamaa ajakirjades MAN!AC-is ja GamePro-s on ilmunud uued GTA IV-ja eelvaated (aprill 2008). Enamus informatsioonist oli vana, kuid seal oli ka kirjas, et üheks Liberty City raadiojaamaks on Beat 102.7.

Uue raadiojaama nimi võib olla seotud ühe vana raadiojaamaga mis tegutses Rockstar Northi kohalikul alal, milleks on Beat 106. GTA Vice Citys oli raadiojaam nimega Wave 103, mis on ju selge vihje Wave 102-le.

Peale muusika teema on gta4.net portaali saadetud läbi tundmatu allika üks uus pilt. Pilt ei ole küll päris uus, kuna see on meil nähtud juba Hispaania ettetellimise karbilt. Pildi enda võid sa leida igatahes järgnevalt:


Kui vaadata pilti lähemalt, võib paremalt ülevalt äärest leida 5 tähte, mis võib viidata HUD-i (Heads Up Display) süsteemile, kuid võibolla ka mitte (alljärgneval pildil muutsin natuke heledust ja kontrastsust, et tähed paremini esile tuleksid):


Üleeile ilmunud 8 leheküljeline Games Aktuell (aprill 2008) ei sisaldanud küll uut informatsiooni ega uusi pilte, kuid selle eest võib selle kaanelt leida aga Roman Bellicu tüdruksõbra Mallorie joonistuse:Varsti tulekul: ametliku lehe uuendused + uus treiler! | 15.03.2008 - 10:22

R* on uuendanud oma ametliku GTA IV-ja veebilehe "Uuenduste" osa järgneva infoga:

TULEKUL 20. MÄRTSIL:
 • Muusika veebiosa uuendus.
 • Piltide veebiosa uuendus.
 • Allalaadimise veebiosa uuendus.
TULEKUL 27. MÄRTSIL:
 • Uus treiler: "Good Lord, What Are You Doing?", ehk tuntud ka kui "Everyone's a Rat". See on viimane mängutreiler ennem mängu ilmumist.
Teemaalased lingid:
GTA IV-ja ametlik veebileht


Multiplayeri detailid + uued pildid | 14.03.2008 - 22:28

Uusimas PSM'i Hispaania numbris ilmus artikkel GTA 4-st koos 20-e uue pildiga (mida võib näha vajutades eelnevale lingile) ning detailidega mängu multiplayeri süsteemist:
 • Kuna kokkuvõte on saadud gta4.net-ist, sain ma sealt ka teada, et GTA IV-jas on 15 multiplayeri mängurežiimi. PSM-il oli võimalus mängida neist seitset. Iga mängu reeglid on paika pandud võõrustaja poolt.
 • Multiplayer võimaldab kuni 16 mängijat.
 • Sinu võrgusisene tegelane on täielikult muudetav. Sa saad muuta tema rassi, sugu, juukseid, riietust jne.
 • Multiplayeri mängurežiimid on järgnevad:
  1. Hangman's NOOSE
  2. Car Jack City
  3. Bomb da Base
  4. Bomb da Base II
  5. Mafia Work
  6. Team Mafia Work
  7. Deathmatch
  8. Team Deathmatch
  9. Turf War
  10. Cops n Crooks
  11. Race
  12. GTA Race
  13. Deal Breaker
  14. Free Mode
  15. (hetkel teadmata)
 • Race'is ja GTA Race'is saab võõrustaja otsustada sõidukite ja ringide arvu üle. Aknast on võimalik tulistada ja visata välja molotovi kokteile. Samuti on võimalik varastada ka oma rivaali autot.
 • Deathmatch'is ja Team Deathmatch'is saab võõrustaja otsustada politsei vahelesekkumise üle. Võõrustaja saab samuti otsustada jalakäijate arvu, liikluse hulga ja relvade tüüpide üle.
 • Cops n Crooks'is mängib üks tiim politseinike ja teine kurjategijaid. Politsei peab peatama kurjategijad põgenemast. Politseinikud saavad samuti GPS'iga kindlaks teha kurjategijate asukohad, samalajal kui kurjategijatel pole aimugi kus politseinikud on.
 • Mafia Work'is ja Team Mafia Work'is mängid sa ühte Kenny Petrovic-u maffiakäsilast, kelle käske pead sa läbi mobiili täitma.
 • Üksikmängija missioon "Hangman's NOOSE" sisaldab koostööd. Sinul ja su sõpradel on võimalik eskortida gängsterit, samalajal olles jälitatav SWAT-i poolt.
 • Multiplayeri kaart on sama, mis tavamängijalgi (üksikmängijal).
Peale multiplayeri teema sain ma läbi meie arutelu teada, et gtagaming.com-is on juba mõningat aega üleval mõned uued pildid, mida meie lehel veel ei ole. Kuna lehe piltide lingi alla lisan ma ainult hea kvaliteediga pilte, siis need võitegi te leida järgnevalt:


Mitte nii väga hea kvaliteediga pildid, mis pärinevad eelvaadetest, võid sa leida gtagaming.com-ist.

Teemaalased lingid:
gta4.net
gtaforums.com
gtagaming.com


Uus eelvaade MTV-lt + 2 uut pilti | 13.03.2008 - 15:37

MTV lisas äsja oma veebilehele uue "käed külge" stiilis eelvaate GTA IV-jast, mille võib leida siit. Koos eelvaatega võib sealt leida ka kaks uut pilti:Varjatud pakk #4, uued pildid ja muud | 13.03.2008 - 13:31

R* saatis hiljuti välja järjekordsed varjatud pakid, mis sisaldasid Chihuahua Hot Dogi t-särki ja kahte uut pilti, mida võib näha järgnevalt:


Peale selle ilmusid King Magazine'i maikuu numbris (tänu intervjuule DJ Green Lantern-iga) mõningad uued detailid, mis on seotud mängu muusikaga:
 • DJ Green Lantern-il on omaenda raadiosaade, kust võib kuulda muusikat, mis ta tootis eksklusiivselt GTA IV-ja jaoks.
 • Teiste artistidena on mängus olemas ka näiteks Styles P ja Uncle Murda.
 • Maino laul "Getaway Driver" on samuti mängus olemas.
Ja tuletaks ka veel meelde, et mängus on ikkagi 18 raadiojaama, mitte 14 nagu eelnevalt mainitud.

Teemaalased lingid:
King Magazine


Eelvaade EDGE-st, joonistused NY tänavatelt ja kaks uut pilti | 10.03.2008 - 22:35

EDGE ajakirjas ilmus äsja 16-leheline artikkel GTA seeriatest, millest suur osa oli pühendatud GTA IV-le. Alljärgnevalt võidki sa leida ajakirjas ilmunud tähtsamad detailid:
 • Lennukid lendavad läbi lennujaamade ning nende sees asuvad nähtavad piloodid.
 • Üks näost näkku kokkupõrge politseinikuga andis politseiniku poolt järgneva vastuse: "I'm a cop... and you're a dickhead!"
 • Multiplayerist rääkides ei olnud Housheril võimalus anda uusi detaile peale selle, et mängus on võimalik üksteisega kohtuda.
 • Autode värvitööd on märgatavad: uuemad autod säravad ja on kahjustusteta, samalajal kui vanemad autod on tuhmid ja roostes.
 • Kuuliaugud ja pori on autodel püsivad.
 • Maja siseseinu on võimalik kahjustada, mida oli kirjeldatud järgnevalt: "ripping chunks out of the plaster with gunfire," ehk siis et tulistamisega on võimalik seinast krohvitükke välja rebida.
Internetti on ilmunud ka täismõõtmetes pildid NY-is asuvatest joonistustest:


Peale selle olen läbi erinevate gta portaalide teada saanud ka Hispaania ettetellimise karbi kahest uuest pildist - esimesel võib näha Nikot, keda arreteerib kaks politseinikku, asukohaga Hove Beachil ning teisel hämmastavat öist vaadet Algonquinile, koos Empire State Buildinguga keskel:Ametliku lehe uuendused ja info sel nädalal ilmunud eelvaadete kohta | 07.03.2008 - 23:06

R* on uuendanud oma ametlikku GTA 4 veebilehte mõningate järgmiste uuendustega:
 • Tutvustavad raadioklipid IF99 funk muusika raadiojaamast Femi Kuti juhtmisel ning ka Vladivostok FM-ist. Raadioklippe võid sa lisaks ametlikule lehele kuulata ka meie lehelt.
 • Uued videoklipid, kaasaarvatud Patrick "Packie" McReary ja LCPD oma.
 • Stseenid Burger Shot-ist - Liberty City levinuimast kiirtoiduketist.
 • Kõmu-uudised, mis loevad, Our-Own-Reality.com-ist.
 • Võimalus läbi küsimustiku kontrollida oma teadmisi Liberty City ajaloost.
 • Info BitterSweet mobiiliseadmest.
Samuti lisasin ma lehele ära ka 21 uut ilmunud pilti, millest kolm võid sa leida järgnevalt:


Kõik 21 uut ja palju vanu pilte võid sa leida piltide lingi alt.

Kuna viimasel ajal on olnud ja on ka edaspidiselt väga palju tegemist, ei ole mul aega tõlkida sel nädalal ilmunud kolme uut eelvaadet ajakirjadest OXM, PSM ja GamePlayer. Seetõttu, et teil (keda eelvaated huvitavad) need siiski lugemata ei jääks, annaksin ma teile nende eelvaadete ingliskeelsed lingid, mis on kõik pärit gtagaming.com-ist:
Teemaalased lingid:
GTA IV-ja ametlik veebileht
gtagaming.com


Graffiti NY tänavatel ning uus joonistus | 06.03.2008 - 16:33

New Yorgi tänavatele on ilmunud kolm uut GTA IV-ja tegelase graffitit. Seekord on siis esimese pildi peal kujutatud Little Jacobit, teise peal Mannyt ja Elizabetat ning kolmanda peal Vladi koos tekstiga "Liberty City Bar". Kahjuks on küll pildid väikestes mõõtudes, kuid näha võib neid järgnevalt:


Samuti on internetti ilmunud ka üks uus joonistus Rootsi ajakirjast Level-ist. Tasub ka mainida, et kuigi joonistus on vist võetud otse ajakirjast, ei ole tal üldsegi halb graafika:


Peale selle lisan siia lehele varsti (siis kui see mul tõlgitud saab) ka uue OXM-i eelvaate.


Uus joonistus, uued detailid eelvaadetest ja muudki huvitavat | 05.03.2008 - 18:38

Internetti on läbi Austraalia Xbox-i veebilehe ilmunud uus joonistus, mis on hetkel küll kahjuks väikestes mõõtudes, kuid joonistus on ta ju sellegipoolest:


Kui seesama joonistus peaks internetti ilmuma täismõõtmetes, lisan selle kindlasti ka meie lehele.

Järgmise asjana võis hiljuti GTAGaming.com-ist leida uudise, kus nad kirjutasid sellest, et GTA IV Xbox 360-e versioon ei ole arvatavasti regioonivaba, millest võib täpsemalt lugeda siit.

Internetti on ilmunud ka uus pilt New Yorgi reklaamseinast, mille peal on varemgi olnud erinevad GTA IV-ja joonistused.


Alljärgnevalt võid sa näha ka eelmisi versioone New Yorgi reklaamseinast:


Internetti on ilmunud veel mõned märkamatuks jäänud detailid Rootsi ajakirjast Level-ist, mis võib leida järgnevalt:
 • Oma autoga on võimalik lõhkuda prügikonteinereid, tänavaäärseid veevõtukohte ehk hüdrante, põõsaid ja pargipinke.
 • Uue tagaotsitavuse süsteemiga on praktiliselt võimatu põgeneda nii kahe politseiauto kui ka helikopterite eest.
 • Ükski paat ega laev ei peatu Niko aitamiseks, kui ta ujub vees temperatuuril 10°C.
 • Õhtuti võib Liberty Citys näha kümmet tuhandet valgustatud akent.
 • Eelvaates oli ka kirjas, et kui varitsusest tulistamise ajal sisse hingata, võib saada täpsema tulemuse.
 • Otsides infot politseiautos olevast politsei andmebaasist, juhib Niko ühe käega autot ja tegeleb teisega arvuti kallal.
 • Mõningate märgatud tänavate nimed olid North Holland, Ruby street ja Silicon street.
 • Vahetevahel võib mööda teed sõites märkata kodanikke, kel on probleeme oma autoga.
 • Sõites autoga, ütles Niko ühel hetkel järgmist: "What the hell is wrong with these people?".
 • Tegelaste hingeõhku võib peale tänavate näha samuti ka reisides kõrgematesse kohtadesse, nagu näiteks pilvelõhkujate katustele.
 • Olles vees, on võimalik kinni võtta mööduvatest paatidest ja ronida pardale.
Läbi GTAGaming.com-i sain ma samuti teada, et PlayStationi ajakirja PSW-i märtsikuu numbrist võib leida ühe uue pildi, mida võib näha altpoolt. Eelnimetatud mänguportaal lisas ka, et eelvaade ise ei pidavat sisaldama paljut uut informatsiooni, kuid siiski oli seal ära mainitud ühe uue raadiojaama nimi, milleks on Liberty Rock Radio, kus pidavat saama kuulata ka Iggy Pop-i laule.


Prantsuse mängusait Jeuxactu sai GTA IV-ja mängida koguni 5 tundi ning nende poolt kirjutatud eelvaate tähtsamad detailid on järgnevad:
 • GTA 4-ja arendamiseks läks aega 5 aastat ning selle kallal töötas 300 inimest.
 • Mängu on kasutusele võetud ka kõige väiksemad detailid, milleks on näiteks mittepõlevad elektripirnid või tuule käes lendavad ajalehed.
 • Mängus olevad kodanikud käituvad ning elavad oma elu nagu pärisinimesedki.
 • Nagu varemgi juba mainitud, ei ole mängus võimalik tegeleda atleetvõimlemisega (nagu see oli võimalik SA-s). Samuti ei ole võimalik teenida enam raha ostes erinevaid ärisid.
 • Kui panna toime väga tõsine kuritegu, hakkab sinu vastu ka armee. Selle tagajärjel on võimalik näha tugevalt relvastatud sõdureid.
 • Hoides häid suhteid teistega, võib Niko saada edasiste missioonide tarbeks erinevaid juhtnööre.
 • Kui kuulata veebilehte, võtab mängu lõpetamine aega 60-70 tundi.
 • Järgnevalt on välja toodud mõningad mängu jõugud: Italians, Puerto Ricans, Russians, Chinese Triad ja Mafia.
 • Auto või mootorratta käivitamiseks võib kuluda rohkem kui üks katse.
Kuna erinevates eelvaadetes on mängu läbimiseks kuluv aeg erinev, ei oskagi mina ega arvatavasti peale mängu loojate ka keegi teine hetkel täpselt öelda palju kulub aega mängu läbimiseks.

Peale nende eelvaadete on internetti ilmunud veel ka paar uut detaili EGM-ist:
 • Mängus on olemas mitmed erinevad mobiiltelefonid, mille kättesaadavused on läbi mängu võimalik saavutada. Peamised asjad, mis on mobiilis olemas on kontaktid, organiseerija, kaamera ja multiplayeri töörežiim. MP3-e versioon muutub kättesaadavaks hiljem.
 • Mängus on võimalik tappa kõiki, kaasaarvatud ka oma kontakte.
 • Paistab, et nagu varemgi, on ka varsti ilmuvas gta osas võimalik kasutada koode.
Lisaks ülalolevatele eelvaadetele on EGM läbi interneti teadustanud, et mängus olev vihm näeb välja tõeliselt realistlik ning et iga ala on oma välimuse poolest teistest täiesti erinev. Kuna teised seal ilmunud faktid on meile juba teada, ei hakanud ma neid siia enam tõlkima, kuid kui sa soovid need ikkagi läbi lugeda, võid sa need leida The GTA Place-ist või vajutades siia.


Niko joonistus New Yorgi seinal, uus eelvaade EGM-ist ja ka muud huvitavat | 03.03.2008 - 18:12

LiveJournal-i liige 3rdrate on New Yorgi Brooklyni linnaosa ühe maja välisseina pealt leidnud huvitava asja, milleks on joonistus Niko Bellicust:


Kui taolisi pilte peaks veel internetti ilmuma, lisan ma need kindlasti ka siia lehele.

Alljärgnevalt võid sa leida aga tähtsamad detailid uusimast EGM-i aprillikuu numbrist. Eelvaates oli olemas ka kolm uut pilti mis on küll kahjuks halva kvaliteediga, kuid sellegipoolest lisasin ma need ka eelvaate lõppu.
 • Käib ringi kuulujutt, et Niko Bellic on ilmselt ispireeritud Rockstar Gamesi autoteenuste lemmikuimast autojuhist.
 • Mängus on 14 raadiojaama, mitte 18 nagu ennist mainitud ning Lazlow jätkamine raadios on ametlikult kinnitatud.
 • Auto mootorid võivad pärast suuremaid kahjustusi seiskuda.
 • Niko on vana sõdur, kes veetis aega kolmanda-maailma vanglas.
 • Multiplayerist rääkides olevat Houser öelnud järgnevat: "I just like running up to a bunch of players with the grenade cooking in my hands and taking them all out with me". Peale selle on gta4-jas olemas erinevad standardsed multiplayeri moodused lisaks neile, mida pole varem veel proovitud.
 • Uue käsivõitluse asjus konsulteeris R* UFC-i meistritega Iisraeli erivägede võitlusstiilist Krav Maga-st.
 • Kui GTA IV-ja hakati esialgselt planeerima, tuli Aaron Garbut (R* Northi kunstidirektor) välja üüratult suure kaardiga, kus Liberty Cityt ümbritsesid maakohad, mis oli kokkuvõttes suuruselt võrdne terve New Yorgi osriigiga. Sellistes suurustes kaart oleks olnud loogiline samm pärast San Andreast, kuid R* otsustas üpris peagi muuta oma suunda ning hakkas suurema kaardi asemel töötama palju suurema GTA kogemuse loomisega.

Kuna pildid on ajakirjast pärit ning ei ole seetõttu ka tippkvaliteediga, ei lisa ma neid hetkel piltide leheküljele.

Peale uue eelvaate on IGN ühes oma artiklis moodustanud nimekirja esimesest kümnest asjast, mida tuleks Liberty Citys kõigepealt teha kui sa mängu juba järgmise kuu lõpus mängima hakkad (juhul ikka kui sul on olemas vajalik konsool ja ka muidugi kui sul on nii kiiresti võimalik GTA IV kätte saada - mäng ise ilmub ju juba 29. aprillil). Ehk siis kui sind see teema huvitab, on võimalik ingliskeelset artiklit lugeda vajutades siia.

Läbi gta4.net-i kui ka gtagaming.com-i sain ma teada, et Xbox LIVE jagab erinevaid auhindu, kui täita teatud vorm. Muidugi peab seal osalemiseks olema ka Xbox Live klient. Kuna kahjuks peab sellest osa võtmiseks elama Ameerikas (tänu millele ei saa eestlased selles ju osaleda), ei hakkagi ma sellest siin pikemalt rääkima, kuid kui sul tekkis selle vastu suurem huvi, soovitan ma külastada eelpool mainitud gta portaale.

Ühtlasi tuletan veel ka meelde, et kui sa peaksid otsima informatsiooni veebruarikuul või üldse eelmistel kuudel ilmunud uudistest, siis need võid sa leida uudiste arhiividest, mis asuvad sellest uudisest allpool.


Aktiivsed uudised:
mai 2008

Uudiste arhiivid:
(2008)
jaanuar | veebruar | märts | aprill

(2007)
aprill | mai | juuni | juuli | august | september | oktoober | november | detsember

Suvaline pilt Bännerid Tellimine Bännerid