Grand Theft Auto IV on ilmunud!

GTA IV ilmus 29. aprillil 2008 PS3-le ja Xbox 360-le.

Mäng ilmub PC-le Põhja-Ameerikas 18. ja Euroopas 21. novembril.
GTAveeb


Treiler kahe analüüs GameVideos-ilt | 30.06.2007

GameVideos on üles pannud väikese video, mis analüüsib Grand Theft Auto IV-ja teist treilerit.

Kuna nad analüüsisid väikeseid detaile, siis paljud neist on meie lehel juba üleval, kuid siiski on seal ka mõningaid uusi asju.

Igatahes tasub see vaatamist ning videot ongi teil võimalik vaadata vajutades sellele lingile.


Väikesed detailid uuest ilmunud treilerist | 29.06.2007

Siin on mõned faktid, mis olid lisatud pressiväljaandesse ning mis käivad treileri kohta:

Kõik salvestatud filmimaterjal on loodud reaalajas järgmise generatsiooni mängukonsooli peal.

See kõik jookseb Rockstar-i järgmise generatsiooni era mängumootori, R.A.G.E. peal, mis võimaldab ennenägematute levelitega realismi ning interaktiivsust.

Mäng kasutab euphoria-t, mis on täielik protsessianimatsiooni pakett ning mille loojaks on NaturalMotion.

Treileri muusika on New Yorgi bändilt The Boggs-lt ning laulu pealkirjaks on "Arm In Arm (Shy Child Remix)".
Järelikult on euphoria viimaks kinnitatud, kuid koostasin ka väikese kokkuvõtte paarist väiksemast detailist, mille pildid on saadud uuest treilerist ning mida kõik vaatajad esimese korraga arvatavasti tähele ei pannudki.


Paljud, kes GTA SA-d mänginud teavad, et Rockstar lisas paljudesse sealsetesse nimedesse numbrit 69 ning paistab, et seda tehakse jälle.

Treileris ütles see naine "Please, no more killing.", kuid enda selja taga on tivoli atraktsioon, millel nimeks "Corpse Ride", ehk "Laiba Sõit".

Nagu näha, siis peaks olema mängu lisatud peale DidierSachs-i, millest on eelnevalt juttu olnud, ka Binco riidepood.

Kas see tegelane seal seinagraffiti peal ei ole mitte El Burro GTA III-st?

Siin on näha, kuidas üks mees teist inimest korvpalliväljakul peksab ning seega võib järeldada, et Liberty City on üks vägivaldne linn.

Kas GTA IV-ja eriüksuse nimi on L.O.O.S.E., nagu sellelt pildilt näha on?Siit pildilt võib siis arvatavasti näha Niko mobiiltelefoni.

Vaadake, mida kõike Liberty City-s teha saab.
GTA IV treiler number 2 ilmunud | 28.06.2007

Täna kell 19.00 ilmus siis kauaoodatud Grand Theft Auto IV-ja treiler number kaks. Ametlikul kodulehel on treileril küll palju parem graafika, kuid seal läheb selle laadimiseks väga kaua aega. Seevastu aga Yahoo! Games-i kodulehel on küll treileril halvem graafika, kuid treiler ise laeb väga kiiresti ära. Loomulikult võib ka treilerit vaadata meie GTA IV-ja lehe treilerite lingi alt.

Siin on siis ametliku kodulehe ning Yahoo! Games-i lingid, mis viitavad treilerile:
Ametlik Grand Theft Auto IV koduleht
Yahoo! Games


Igatahes, kui uut treilerit natuke kommenteerida, siis saab sellest palju paremat infot nii mängu iseenda, selle graafika, Liberty City, kui ka peategelase Niko Bellicu iseloomu kohta. Hetkel ei oskagi midagi täpsemalt kommeteerida, aga soovitan teil kindlasti treiler ära vaadata.

Siia vajutades saate te ka allalaadida treileri torrenti.

Teiste uudiste seas on GTA-Scene.de inimesed avastanud Xbox Live-st paar uut joonistust.Detailid uue treileri kohta | 28.06.2007

Yahoo! Games-i eksklusiivsete uudiste aeg hakkab lõppema, kuigi see ei olnud päris sellise sisuga, nagu me lootsime. Kui teid huvitab eeltulevas treileris olev laul, võiksite lugeda alljärgnevat teksti, mis on saadud Yahoo!-st...

Uus treiler peaks sisaldama muusikat New Yorgi bändilt nimega The Boggs, lauluga "Arm In Arm (Shy Child Remix)". Idee oli näidata päris tänava-leveli vaadet Rockstar-i versioonile linnast koos bändiga, mis sinna kuulub.

...Samalajal, kui Rockstar peab vastumeelselt rääkima detailidest, on suureks faktoriks GTA IV-s aeg. Uus treiler suunab peenetele viisidele, kuidas aja möödumine võib mängu mõjutada ning seal on vihjeid, mis vihjavad mõningatele missioonidele, või missiooni elementidele.

Siit, ehk siis Virb-i profiilist, saate kuulata eelnimetatud laulu teist remixi.
Rohkemat Yahoo! Games-ist


2 uut Grand Theft Auto 4 pilti | 28.06.2007

Rockstar on lisanud oma ametlikule veebilehele 2 uut pilti.Dan Housher-i intervjuu Yahoo! Games-is | 28.06.2007

Senini paistis, et Yahoo! Games-i eksklusiivne sisu GTA IV-st oli ülepakutud, vaadates kuidas nad seda edendasid. Intervjuu Rockstar-i loomingulise asepresidendi Dan Housheriga ilmus 27. juunil, kuid see ei andnud meile teada midagi uut, mida me ei teadnud eelnevatest eelvaadetest ning intervjuudest. Kuid seal oli siiski üks detail...

Niko saabub Liberty City-sse Ida-Euroopast, et kohtuda seal oma nõo Romaniga. Roman on hooletusse jätnud öelda Nikole, et ta on majanduslikes raskustes ning võlgades teatud Vene jõugule. Samalajal Niko väidab, et lahkus Euroopast lihtsalt seikluse pärast Ameerikasse, kuid ta on ka kedagi otsimas... ning põgenemas mõningate hiljutiste vigade eest.

Kas see "keegi" on sama "kellegi erilisega", millest on ka vihjatud 28. juunil ilmuva treileri pealkirjas?

Microsoft saatis samuti täna välja pressiväljaande teatades, et treiler ilmub Xbox Live-s tund aega hiljem pärast selle ilmumist Yahoo! Games-is ning ametlikul GTA IV-ja veebilehel. Selle lisamisega pakuvad nad ka Xbox 360-e eksklusiivset GTA IV-ja kujundusteemat ning mängija pilte. See ei ole teada, kas need on tasuta, või peab nende eest maksma.

Dan Housher-i taksointervjuud näed siit.


GTA IV-ja eriväljaande esemete pildid | 27.06.2007

Kui te tellite endale ettetellimisega Grand Theft Auto IV-ja eriväljaande, siis te võite sealt leida järgnevaid esemeid.


(Loomulikult ei ole karbikujundus lõplik)

Grand Theft Auto IV eriväljaanne ilmub samadel päevadel, kui tavaline väljaannegi.
Eriväljaanne pannakse metallkarpi, mis sisaldab:
  • GTA IV erilises metallkarbis.
  • GTA IV kunstiraamat koos ennenähtamatute piltidega.
  • CD koos valitud muusikaga GTA IV-st.
  • Eksklusiivne R* võtmehoidja koos metallkarbi võtmetega.
  • Piiratud väljaandega R* õlapauna.
Eriväljaande hind Põhja-Ameerikas on 89,99 dollarit, mis on umbes 1050 krooni.


Täna ilmub Yahoo! Games-is Dan Housheri eksklusiivne intervjuu | 27.06.2007

Viimaste päevade jooksul ei ole Yahoo! Games millestki eriliselt uuest teada andnud. Ainukesed asjad, millest on kirjutatud, on üleeile ilmunud artikkel nimega "tagasivaade eelmistele GTA osadele" ning eile ilmunud artikkel "mida me senini teame", kuid neist viimase nimekirjas oli teade, et eksklusiivne intervjuu ilmub 27. juunil, ehk siis täna.

Nii Yahoo! Games, kui ka Rockstar Games teavitasid, et sait annab meile selle nädala teatud punktis eksklusiivset sisu GTA IV-st. Järelikult me peame lootma, et tänane intervjuu sisaldab uusi detaile mängust, või vähemalt lubatud pilte.


Kokku ilmub 3 GTA IV-ja treilerit | 24.06.2007

Viimaseim "1UP Yours-i" uudis omab väljavõtet John Davisonilt, kes hiljuti nägi uut GTA IV-ja demot. Ta ütles, et uusim demo keskendub uuendatud versioonile Brokerist (ala, mis oli esile tõstetud ka eelmises demos) ning paljastab, et Rockstaril on plaanis anda kokku välja 3 treilerit, mis siis tähendab, et võib ilmuda veel üks treiler peale seda, millel nimeks "Looking for that special someone", mis väljastatakse eeloleval neljapäeval. Järgnevalt saab selle kohta kuulata klippi:


Link 1UP Yours-ile.


Yahoo! Games teadustab meile GTA IV-ja eksklusiivset sisu | 23.06.2007

Nagu paljud teist juba teavad, siis ilmub GTA IV-ja teine treiler järgmise nädala neljapäeval. Kuid paistab, et te ei pea ootama neljapäevani, et saada rohkem detaile ning pilte mängust. Eile võisid paljud saada Yahoo! Games-ilt pressi väljaande, kus teadustati GTA IV-ja eksklusiivsest sisust, mis avaldatakse spetsiaalselt selle jaoks tehtud veebilehel. Siin on täielik pressi väljaanne:

GRAND THEFT AUTO IV TRAILER PREMIERES EXCLUSIVELY ON YAHOO!

Rockstar Games and Yahoo! Games will launch the world-premiere trailer for Grand Theft Auto IV in high-definition. As the first official full trailer release for the game, fans get an exclusive peek at action-packed game footage from Grand Theft Auto IV. Leading up to the trailer premiere, Yahoo! will celebrate Grand Theft Auto IV with special content including an interview with the creators behind one of the most popular video games of all time and exclusive screenshots from the forthcoming game.

Grand Theft Auto IV trailer premieres on June 28, 2007 at 12 p.m. EST. Get exclusive Grand Theft Auto IV content all week beginning on June 22, 2007.
Nendele, kes inglise keelt väga hästi ei oska, oleks see eesti keeles lühidalt järgmine: Rockstar Games ning Yahoo! Games avalikustavad mõlemad kauaoodatud Grand Theft Auto IV-ja uue treileri kõrgel kvaliteedil. Loetledes päevi treileri ilmumiseni, avaldab Yahoo! oma spetsiaalselt tehtud veebilehel eksklusiivset sisu, intervjuusid mängu loojatega ning eksklusiivseid pilte GTA IV-st. Pressi väljaande alumises osas on näha, et seal on kirjas järgmine: eksklusiivset sisu GTA IV-ja kohta saad terve nädal alates 22. juunist, kuid see kuupäev ei vasta tõele (täpsemalt loe selle uudise viimasest peatükist).

Kui gta4.net võttis hiljem ühendust Rockstar Games-iga, said nad targemaks, et treiler avaldatakse samal ajal nii Rockstar Games-i kodulehel ning loomulikult ka paljudes teistes allikates. Ning kui neid kuulata, siis Yahoo! Games-i eksklusiivse info lisamine algab tegelikult esmaspäeval, 25. juunil, mitte 22. juunil, nagu Yahoo! mainis.

Siit leiad Yahoo! Games-i Grand Theft Auto IV-ja lehe.


Eestis ilmub uus treiler 28. juunil kell 19.00 | 22.06.2007

Rockstar on oma viimastes e-mailides teadustanud, et järgmise nädala treiler pealkirjaga "Looking for that special someone" ilmub EDT ajavööndi järgi kell 12.00 PM, mis on meie 24 tunnilise aja järgi 12.00 lõunal (EDT on lühend sõnast Eastern Daylight Time, mis on kasutusel Põhja-Ameerika Ida ajatsoonis). Inglismaal ilmub see järelikult 5 PM, ehk siis 17.00 ning Eestis ilmub uus treiler seega 7 PM, ehk siis Eesti aja järgi kell 19.00 õhtul. Treiler ilmub Austraalias kohaliku aja järgi 29. juunil kell 2 AM, ehk siis kell 2 öösel.Uued eelvaated | 21.06.2007

Lisatud sai siis 16 uut eelvaadet, mis on järgmiste nimedega:
Soovitan lugeda ka varem ilmunuid eelvaateid, mis on järgnevad:
Suured tänud eelvaadete eest MattyBlog-ile, kust võib neid ka leida arvutisse skännitud kujul.


DidierSachs Grand Theft Auto IV-jas? | 20.06.2007

See on tegelikult üpris ammune avastus, mida paljud inimesed on võibolla märkanud, kuid äkki mitte. Avastus ise on siis selline, et GTA IV pildil on näha jamaica stiili riietatud meest, kes kannab boksereid kuhu on kirjutatud DidierSachs, mis oli ühtlasi ka Grand Theft Auto San Andrease kallim pood.GTA IV treiler number 2 ilmub 28. juunil | 12.06.2007

Äsja ilmus uus informatsioon, et Grand Theft Auto IV-ja treiler number kaks ilmub 28. juunil ehk siis neljapäeval. Uue treileri pealkirjaks on "Looking for that special someone", mis eestikeeles tähendab "Otsides seda erilist".

Ilmunud on ka uus joonistus:GTA IV on samal rajal ilmumisega oktoobrikuus ning mõlemad eepilised episoodid 2008. aastal | 12.06.2007

Wedbush Morgani analüütiku soovitus, et Take Two uus juhtkond võiks viivitada Grand Theft Auto IV ilmumisega tänu oma samaajalise ilumisega teisele suurele mängule, mis on samahästi kui strateegia, et avaldada investoritele muljet, lükates see järgnevale rahandusaastale, seega see tekitas hiljuti palju kuulujutte. Hoolimata sellest, et kui Take Two Interactive postitas täna oma rahalised tulemused 2007. aasta teise veerandi rahandusaastast, tegid nad selle täiesti selgeks, et mäng säilitab oma ilmumiskuupäeva 2007. aasta oktoobris. Seda mainiti ka telefonikonverentsil, kus juhataja kinnitas investoritele ning fännidele, et mäng jääb oma esialgse ilmumiskuupäeva juurde.

Selle telefonikonverentsi küsimuste/vastuste seansi ajal küsiti mitmeid küsimusi, kuid üheks neist oli, et kas tulevikus võib näha mängu ilmumist PlayStation 2-le. Take Two vastas, et see on ebatõenäoline tänu faktile, et nad arendasid järgmise generatsiooni mängu ning see on üks põhjus, miks inimesed mõistaksid, et see ei teeks teed vanemate platvormide juurde. Seansi ajal avaldati ka midagi muud, mida võis osaliselt kuulda ka pressi väljaandes, selleks asjaks olid kaks lubatud episoodilist episoodi - mõlemad pakuvad tunde uut mänguaega - kas mõlemad ilmuvad aastal 2008? Huvitaval kombel on see pressi väljaandes üles loetud just Xbox 360 mängu versioonile. Senini mitte ühtki sõna PS3 lisa allalaadimise kohta.

Selle küsimuse vältel avalikustati, et kuna mõlemad mängu versioonid on väga lähedased, ei pea need olema identsed kogemused. Me ei kavatse hetkel hüpata mistahes järeldustele, Dan Housher, Rockstar Gamesi asepresident ütles ajakirja eelvaates, et nende eesmärk on saada mäng mõlemale platvormile nii, et nende vahel ei oleks ühtegi erinevust ning, et neil ei ole platvormi eelistusi. Võibolla see ainult erineb asjadega nagu näiteks graafika ning juhitavus. PlayStation 3-e SIXAXIS-e pult omab liikumise andurit, pakkudes unikaalseid kogemusi samalajal, kui Xbox 360-e pult pakub paremat sõiduki kontrolli.

Pressiväljaande link asub siin.


GTA IV märkamata jäänud detailid | 05.06.2007

Eelmisel nädalal võis näha paljusid eelvaateid ajakirjadest nagu OXM, OPM ning GamePro ning ka veebilehtedelt nagu IGN, GameSpot ning Games Radar. Kogu selle uue informatsiooni tulekuga oli paratamatu, et paar detaili jäi märkamata, niiet täna me tahame esile tõsta mõnda neist.

Üks vähem tähelepanu saanud eelvaade, kuid arvatavasti seni kõige parim tuli Kikizo-st. See on kindlasti eelvaade, mida peaksid kõik GTA fännid lugema. See sisaldab igat detaili alustades laulust, mis mängis raadiost, kuni jalakäijate tsiteerimiseni. Üks jalakäija rääkis "Do you know in Italy they get three hours for lunch?!", mis siis eesti keeles tähendaks, et "Kas sa tead, et Itaalias kulub neil kolm tundi lõunasöögiks?!"

Laul, mis mängis raadios oli Fela Kuti laul Sorrow Tears and Blood, mida saab kuulata alljärgnevast videost (NB! See laul võib olla või võib ka mitte olla mängu lõplikus versioonis - mängumuusika, on siiski veel töötlemisel ning see laul võib olla ainult ajutine.


Liberty City suurus (võrreldes San Andrease kaardiga) on ka selgunud pärast seda, kui Rockstar kasutas termineid "geograafiline mass" ning "käsitlusala", mis tekitasid natuke segadust. Rockstari Hamish Brown, kes rääkis Kikizoga ütles, et see on kindlasti suurim üksik linn, mida nad on seni teinud, kuigi linn ei ole San Andreasega samas suuruses, sest see oleks absurdne, kuid kui sa võtaksid aruande linna vertikaalsetest levelitest, ehitiste arvust millesse saab siseneda, siis sa räägiksid mängust, mis oleks sarnane San Andrease käsitlusala tingimustega. Järelikult see ei lähe rohkem selgemaks kui see, et Liberty City ei ole samas suuruses, ega ka suurem kui San Andreas, nagu paljud inimesed seda alguses tõlgendasid.

Inimesed, kes nägid demo olid lahked, et vastata meie jaoks mõnele küsimusele mis puudutab kindlaid asukohti, niiet me saame loodetavasti (lõpuks) olla valmis, et mängust tehtaks kaart. Adam (Doree) ütles, et kõik mis nad nägid (taksodepoo, sild, liivakivist maja jne.) olid ühe või kahe mööda üksteise kõrval ning me peame uskuma, et Romani taksodepoo asub Nikost vasakul, ehk siis meie poolt vaadates paremal.


Kikizo kinnitas täna koos Rockstar-iga, et Grand Theft Auto IV on väljailmumise kuupäevaga endisel rajal, mis asub oktoobri lõpupool, hoolimata eelnevatest kuulujuttudest, mis vihjasid, et mängu ilmumisega viivitatakse, et ta ilmuks samalajal koos Halo 3-ga.

Vajuta siia, et näha täiespikkuses Kikizo eelvaadet.

IGN ning GameSpot on kõige rohkem külastatavad mängude veebilehed internetis. Kui mitmesugused veebilehed postitasid GTA IV eelvaateid paar nädalat tagasi, äratasid just need lehed kõige rohkem tähelepanu. ComputersAndVideoGames.com on järgmine leht, kellel oli niipalju õnne, et näha mängutegevust ning nad olid ainukesed, kes said pakkuda midagi erakordset, milleks olid tänavate nimed. Me alles hiljuti õppisime, et igal Liberty City tänaval on oma nimi ning CVG oli võimeline mõnda neist üles märkima. Need olid Masterson Street, Oakley Street, Tulsa Street, Cisco Street, Delaware Avenue, East Hook ning Rotterdam Hill.

Carney Island-i apteek - see on üpris vana avastus, kuid siiski üpris suur gtaforums.com-i kasutajalt geomy-ilt ning arvatavasti ei pannud seda paljud inimesed tähelegi. Alljärgneval pildil on näha, et apteegi nimi on Carney Island Pharmacy (Carney Island-i apteek), mis viitab sellele, et Carney Island on GTA IV-jas samaväärne Coney Island-iga. Sealsed carnied (lõbustuspargi töölised) on üldiselt lugupidamatud. See on igati loogiline, et Coney Islandi vastandiks kutsutakse Carney Islandi-t näiteks sellepärast, et Coney Island on kuulus on lõbustusparkide poolest.EGM-i GTA IV piltide võrdlus New Yorgiga | 03.06.2007

Ühendriikide ajakiri Electronic Gaming Monthly saatis hiljuti fotograafi New Yorki, et leida Grand Theft Auto IV piltidele võrdseid pilte New Yorgist. Mõned neist on vapustavad ning see artikkel on kindlasti lugemist väärt, seega kui sul on võimalik kuskilt see ajakiri osta, tee seda kindlasti.

Need on fotod, mida võrreldi:Uued joonistused | 03.06.2007

Me lisasime oma joonistuste galeriisse mõned uued joonistused. Vajuta siia, et vaadata kõiki.


Nende piltide eest suured tänud GamePro-le.


Aktiivsed uudised:
mai 2008

Uudiste arhiivid:
(2008)
jaanuar | veebruar | märts | aprill

(2007)
aprill | mai | juuni | juuli | august | september | oktoober | november | detsember

Suvaline pilt Bännerid Tellimine Bännerid